Ścieżka nawigacyjna

Ikony społecznościowe

Treść strony

Siłownie plenerowe

Rozgrzewka

Rozpoczynamy od obręczy barkowej. Stajemy w postawie wyprostowanej. Unosimy ramiona na boki i zaczynamy wykonywać ruchy okrężne do przodu, następnie do tyłu. Kolejne miejsce, o które musimy zadbać w trakcie rozgrzewki, to kręgosłup. Wykonując skłony tułowia w przód i z powrotem do postawy wyjściowej, rozgrzewamy mięśnie pleców. Dobrym sposobem na rozruszanie stawów biodrowych i kolan będzie wykonanie kilku serii przysiadów. Na wykonanie każdego z tych ćwiczeń przeznaczamy od 3 do 5 minut. Tak przygotowani możemy zacząć trening na poszczególnych urządzeniach siłowni plenerowej.

Twister

Obiema nogami zajmij miejsce na stopkach, rękoma złap za uchwyt,po czym wykonuj biodrami jednostajny ruch w prawo i w lewo. Ćwiczenie to wpływa pozytywnie na mięśnie brzucha i zmysł równowagi, doskonale rozluźnia.

Wahadło

Postaw obie nogi na stopkach i chwyć mocno za uchwyty. Poruszaj nogami w prawo i w lewo, wykonując ruch wahadła. Na tym urządzeniu aktywizujemy dolne części ciała. Ćwiczenie to działa rozluźniająco i dobrze wpływa na zmysł równowagi.

Biegacz

Postaw obie nogi na pedałach i chwyć mocno za uchwyty. Poruszaj nogami w przód i w tył. Ćwiczenie to ma służyć treningowi mięśni nóg i bioder, wpływa na poprawę równowagi.

Orbitrek

Stań na pedałach i chwyć mocno rękami oba uchwyty. Poruszaj nogami do przodu i do tyłu, jednocześnie pomagając sobie rękami, na zmianę ciągnąc i pchając drążki. Jest to trening ogólnorozwojowy dla dużych partii mięśniowych, poprawia koordynację ruchową.

Drabinka

Wariant 1: Podciąganie na drążku. Złap za uchwyt drążka i unikając ruchu wahadłowego, podciągnij ciało do wysokości piersi. Następnie powoli opuszczaj. Efektywne wzmocnienie górnych partii mięśniowych.

​Wariant 2: Rozciąganie mięśni. Oprzyj stopę o szczebel na wysokości pasa. Wykonuj skłony tułowia do stopy na szczeblu i stopy na ziemi.

Podciąg Nóg

Wariant 1 Oprzyj się rękami na podpórkach, plecami do urządzenia. Złap za uchwyty. Uda ustaw poziomo, łydki pionowo. Nogi podciągnij do tułowia, następnie opuszczaj.

Wariant 2 Oprzyj się rękami na podpórkach, plecami do urządzenia. Uginaj i prostuj ręce w łokciach – dla zaawansowanych. Ćwiczenia te wzmacniają duże partie mięśniowe.

Wyciąg Górny

Usiądź stabilnie (twarzą lub plecami do przyrządu) i złap za uchwyty. Przyciągnij uchwyty do ciała i z powrotem do prawie wyprostowanych łokci. Do urozmaicenia ćwiczenia trzymając za uchwyty, można przyjmować różne pozycje ciała. Na tym urządzeniu wzmocnimy mięsień najszerszy grzbietu oraz przedramię.

Wyciskanie Siedząc

Zajmij miejsce na siodełku. Oprzyj się i chwyć rękami oba drążki. Wyciskaj drążki od siebie i powracaj do pozycji wyjściowej. Na tym urządzeniu wzmacniamy górne partie mięśniowe. Poprawiamy rozwój mięśni klatki piersiowej, obręczy barkowej oraz kończyn górnych.

Prasa Nożna

Usiądź stabilnie na siodełku i połóż obie nogi na pedałach. Prostuj nogi, odpychając się od urządzenia i ponownie zginaj w kolanach. Ćwiczenie to buduje masę mięśniową kończyn dolnych. Nieznacznie obciąża stawy. Jeśli podczas wykonywania ćwiczenia nie wychylasz kolan do wewnątrz ani na zewnątrz, stabilizujesz swoje stawy kolanowe.

Wioślarz

Postaw stopy na pedałach, złap rękami za oba uchwyty. Przyciągnij uchwyt do brzucha, prostując jednocześnie nogi. Powróć do pozycji wyjściowej. To urządzenie jest jednym z bardziej wszechstronnych. Aktywizuje właściwie wszystkie części ciała. Doskonałe ćwiczenie na ogólną poprawę wydolności organizmu.

Kontakt

[obiekt mapy]

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki

ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel. 25 759 53 00, 11; fax: 25 758 40 25
www.minsk-maz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

Stopka strony

Strona powstała w ramach projektu "Poprawa atrakcyjności turystycznej Mińska Mazowieckiego poprzez tworzenie kompleksowej oferty turystyczno-rekreacyjnej"
współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013

Ułatwienia dostępu        Przeczytaj oświadczenie o dostępności
Rozmiar czcionki
Wersja o wysokim poziomie kontrastu
Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.