Ścieżka nawigacyjna

Ikony społecznościowe

Treść strony

Siłownie plenerowe

 • -
 • -
 • -

Rozgrzewka

Rozpoczynamy od obręczy barkowej. Stajemy w postawie wyprostowanej. Unosimy ramiona na boki i zaczynamy wykonywać ruchy okrężne do przodu, następnie do tyłu. Kolejne miejsce, o które musimy zadbać w trakcie rozgrzewki, to kręgosłup. Wykonując skłony tułowia w przód i z powrotem do postawy wyjściowej, rozgrzewamy mięśnie pleców. Dobrym sposobem na rozruszanie stawów biodrowych i kolan będzie wykonanie kilku serii przysiadów. Na wykonanie każdego z tych ćwiczeń przeznaczamy od 3 do 5 minut. Tak przygotowani możemy zacząć trening na poszczególnych urządzeniach siłowni plenerowej.

 • -

Twister

Obiema nogami zajmij miejsce na stopkach, rękoma złap za uchwyt,po czym wykonuj biodrami jednostajny ruch w prawo i w lewo. Ćwiczenie to wpływa pozytywnie na mięśnie brzucha i zmysł równowagi, doskonale rozluźnia.

 • -

Wahadło

Postaw obie nogi na stopkach i chwyć mocno za uchwyty. Poruszaj nogami w prawo i w lewo, wykonując ruch wahadła. Na tym urządzeniu aktywizujemy dolne części ciała. Ćwiczenie to działa rozluźniająco i dobrze wpływa na zmysł równowagi.

 • -

Biegacz

Postaw obie nogi na pedałach i chwyć mocno za uchwyty. Poruszaj nogami w przód i w tył. Ćwiczenie to ma służyć treningowi mięśni nóg i bioder, wpływa na poprawę równowagi.

 • -

Orbitrek

Stań na pedałach i chwyć mocno rękami oba uchwyty. Poruszaj nogami do przodu i do tyłu, jednocześnie pomagając sobie rękami, na zmianę ciągnąc i pchając drążki. Jest to trening ogólnorozwojowy dla dużych partii mięśniowych, poprawia koordynację ruchową.

 • -

Drabinka

Wariant 1: Podciąganie na drążku. Złap za uchwyt drążka i unikając ruchu wahadłowego, podciągnij ciało do wysokości piersi. Następnie powoli opuszczaj. Efektywne wzmocnienie górnych partii mięśniowych.

​Wariant 2: Rozciąganie mięśni. Oprzyj stopę o szczebel na wysokości pasa. Wykonuj skłony tułowia do stopy na szczeblu i stopy na ziemi.

 • -

Podciąg Nóg

Wariant 1 Oprzyj się rękami na podpórkach, plecami do urządzenia. Złap za uchwyty. Uda ustaw poziomo, łydki pionowo. Nogi podciągnij do tułowia, następnie opuszczaj.

Wariant 2 Oprzyj się rękami na podpórkach, plecami do urządzenia. Uginaj i prostuj ręce w łokciach – dla zaawansowanych. Ćwiczenia te wzmacniają duże partie mięśniowe.

 • -

Wyciąg Górny

Usiądź stabilnie (twarzą lub plecami do przyrządu) i złap za uchwyty. Przyciągnij uchwyty do ciała i z powrotem do prawie wyprostowanych łokci. Do urozmaicenia ćwiczenia trzymając za uchwyty, można przyjmować różne pozycje ciała. Na tym urządzeniu wzmocnimy mięsień najszerszy grzbietu oraz przedramię.

 • -

Wyciskanie Siedząc

Zajmij miejsce na siodełku. Oprzyj się i chwyć rękami oba drążki. Wyciskaj drążki od siebie i powracaj do pozycji wyjściowej. Na tym urządzeniu wzmacniamy górne partie mięśniowe. Poprawiamy rozwój mięśni klatki piersiowej, obręczy barkowej oraz kończyn górnych.

 • -

Prasa Nożna

Usiądź stabilnie na siodełku i połóż obie nogi na pedałach. Prostuj nogi, odpychając się od urządzenia i ponownie zginaj w kolanach. Ćwiczenie to buduje masę mięśniową kończyn dolnych. Nieznacznie obciąża stawy. Jeśli podczas wykonywania ćwiczenia nie wychylasz kolan do wewnątrz ani na zewnątrz, stabilizujesz swoje stawy kolanowe.

 • -

Wioślarz

Postaw stopy na pedałach, złap rękami za oba uchwyty. Przyciągnij uchwyt do brzucha, prostując jednocześnie nogi. Powróć do pozycji wyjściowej. To urządzenie jest jednym z bardziej wszechstronnych. Aktywizuje właściwie wszystkie części ciała. Doskonałe ćwiczenie na ogólną poprawę wydolności organizmu.

 • -

Kontakt

[obiekt mapy]

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki

ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel. 25 759 53 00, 11; fax: 25 758 40 25
www.minsk-maz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

Stopka strony

Strona powstała w ramach projektu "Poprawa atrakcyjności turystycznej Mińska Mazowieckiego poprzez tworzenie kompleksowej oferty turystyczno-rekreacyjnej"
współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013

 • -
Ułatwienia dostępu        Przeczytaj oświadczenie o dostępności
Rozmiar czcionki
Wersja o wysokim poziomie kontrastu
Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.